Brak erekcji to poważny problem, który dotyczy większej liczby mężczyzn, niż może się wydawać. Panowie niechętnie przyznają się do tego, że nie potrafią zaspokoić swojej partnerki. Szacuje się, że tylko 10% mężczyzn, którzy borykają się z zaburzeniami erekcji zdecydowało się na wizytę u lekarza.

Czym jest erekcja?
Erekcja pojawia się, gdy do członka dopływa zwiększona ilość krwi, które wypełni ciała jamiste. W efekcie penis sztywnieje i znacząco się powiększa. Zaburzenia erekcji to niezdolność do osiągnięcia lub utrzymania erekcji w wystarczającym stopniu, aby można było odbyć satysfakcjonujący stosunek płciowy. Oczywiście zaburzenia erekcji wcale nie muszą oznaczać impotencji, zazwyczaj są to przejściowe problemy, które po zmianie trybu życia po prostu znikają.

Jakie są przyczyny zaburzeń erekcji?
Zaburzenia erekcji mogą mieć różne przyczyny, niekiedy wystarczy zmienić nawyki żywieniowe, zacząć uprawiać sport czy schudnąć. Nie pomagają także używki na przykład papierosy czy nadużywanie alkoholu. Innym razem problem tkwi w naszej głowie i w tym wypadku nie pomogą ani żadne środki na potencję, ani zmiana trybu życia na zdrowszy. Co robić w takiej sytuacji? W takim wypadku warto udać się do specjalisty na przykład psychologa, który pomoże nam uporać się z problemem natury psychicznej i się odblokować. Ważne jest to, żeby poznać przyczynę takiego stanu rzeczy, wówczas można podjąć stosowne leczenie.