Przyczyny spadku zainteresowania seksem są różne, mogą być one zarówno bardzo błahe typu przemęczenie, brak wystarczającej ilości snu, ale również dużo poważniejsze na przykład zaburzenia hormonalne, choroby ogólnoustrojowe. Jakie są najczęstsze przyczyny spadku libido?

Przyczyny spadku ochoty na seks
Do główny przyczyny spadku libido u mężczyzn należą takie czynniki jak przemęczenie, stres, brak wystarczającej ilości snu, a także problemy w związku. Niektóre leki bardzo negatywnie wpływają na libido, na przykład takie stosowane w leczeniu nadciśnienia czy chorób krążenia. Używki również mogą być powodem spadku zainteresowania seksem, nadużywanie alkoholu, palenie papierosów, zażywanie narkotyków, na pewno nie pomoże. Do głównym przyczyn zmniejszenia libido zalicza się także depresję, która odbiera chęci do życia.

Jak można temu zaradzić?
Jeżeli problem tkwi w niezdrowym trybie życia, należy do po prostu zmienić. Oczywiście nie jest to takie proste, jak może się wydawać. Trzeba mieć dużo motywacji, samozaparcia do tego, aby zmienić swój dotychczasowy sposób żywienia i sposobu codziennego funkcjonowania. Sen, odpoczynek, zdrowe jedzenie, regularna aktywność fizyczna – to wszystko ma wpływ także na sprawność seksualną mężczyzny. Można zastosować również specjalną dietę, która ma za zadanie podnieść libido, należy jeść dużo chudego mięsa, warzyw oraz owoców. Kluczowe jest to, aby po prostu być w dobrej formie, dzięki temu nasze życie zmieni się na lepsze pod każdym względem.