Libido to pojęcie bardzo trudne do zdefiniowania, gdyż u każdego sprawa wygląda nieco inaczej. Niektórzy mają bardzo duże potrzeby seksualne, inni zadowalają się seksem raz w tygodniu, jeszcze inni raz w miesiącu.  Co robić, jeżeli libido u mężczyzn znacząco spada? Jakie są tego przyczyny?

Kiedy libido zasypia…
Popęd seksualny to ważna i naturalna potrzeba życiowa każdego z nas. Chociaż może wydawać się, że większą rolę odgrywa u mężczyzny, nie należy generalizować. Strefa seksualna jest ściśle związana z innymi strefami w naszym życiu. Jeżeli zatem mężczyzna nie będzie dogadywać się ze swoją partnerką, będzie miał obawy, będzie zmęczony, stresowany pracą, wówczas jego organizm może odmówić posłuszeństwa i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Spadek libido może być spowodowany przez kondycję psychofizyczną, złe samopoczucie, zmiany życiowe itp. Niestety czasami przyczyną spadku ochoty na seks są także bardzo poważne choroby współistniejące na przykład otyłość, cukrzyca, choroby serca.

Co robić?
Jeżeli problem jest natury fizycznej dobrym wsparciem będą tabletki na potencję, które można obecnie kupić bez większych problemów w aptece bez recepty. Gdy problem tkwi w psychice, niezwłocznie należy udać się do psychologa, który pomoże uporać się z kłopotami. Można też próbować podkręcić atmosferę w sypialni przez odpowiednią dietę, urozmaicenia, afrodyzjaki. Ważne jest to, aby się nie poddawać, gdyż seks jest bardzo ważny w naszym życiu.